Zabawki dla małych żołnierzy i kolekcjonerów

Mali chłopcy od zawsze lubią bawić się w żołnierzy. To rodzaj zabawy, która nie nudzi się przez długie lata, a najwięksi jej miłośnicy łapią bakcyla żołnierki do tego stopnia, że w życiu dorosłym zostają zawodowymi żołnierzami. Producenci zabawek doskonale zdają sobie sprawę z takich zamiłowań i oferują szeroki asortyment zabawek militarnych.
Rodzice małych chłopców mogą wybierać spośród różnych zabawek o charakterze militarnym. Podstawa to oczywiście karabin lub co najmniej pistolet. Sklepy z zabawkami oferują wiele rodzajów takich urządzeń: na wodę, na lotki, na kulki czy po prostu wydające dźwięk. Inne zabawki militarne to także stroje wojskowe, gry planszowe, samochody, klocki czy figurki żołnierzyków. Niemal każdy chłopiec ma któreś z nich. Wiele z tych zabawek jest inspirowanych filmami czy książkami i odwzorowują one światy, jaki dzieci oglądają lub o jakich czytają.
Kolekcjonowanie figurek to również bardzo popularne wśród dzieci hobby. Figurki mogą przedstawiać bardzo różnorodne rzeczy. Najczęściej są to postacie, zwierzęta, budynki czy pojazdy. Producentem bardzo lubianych figurek do kolekcjonowania jest firma Schleich. Oferuje ona figurki zwierząt, w tym również dinozaurów, postaci realnych i baśniowych. Szczególnie zwierzęta są bardzo popularne. Figurki Schleich konie, bydło czy zwierzęta domowe to nie tylko ładnie wyglądające rzeczy, ale też forma nauki o gatunkach zwierząt. Figurki te są wyjątkowe m.in. dzięki temu, że są ręcznie malowane, co powoduje, że wyglądają bardzo realistycznie i odwzorowują prawdziwy wygląd zwierząt.