Zabawki bojowe i kolorowanki

Towarzyszą dzieciakom już co najmniej od pokolenia, a ciągle nowe produkcje filmowe zapewniają im ciągłe zainteresowanie i popyt. Czym są zabawki transformers i dlaczego dzieci się ciągle nimi interesują?
Zapewne odpowiedzi należy szukać w tym, dlaczego interesujemy się i ciągle nas poruszają takie historie, jak Romeo i Julia czy Kopciuszek. Stały się elementem kultury, a naśmiewających się z nich i szydzących z zabawek, trzeba po prostu zignorować, gdyż wprawdzie nie każda zachcianka dziecka musi być spełniana, tak dziecko bez zabawek nie ma dzieciństwa, a tego żaden rodzic swojemu potomkowi nie życzy.
Poza tym, pomimo przemocy występującej w filmie, Transformersi są uznawani za uciskanych, potrzebujących pomocy i jeżeli w taki waśnie właściwy sposób przez nasze dziecko jest to odbierane i taki ma do zabawek stosunek, nie ma w tym zamiłowaniu niczego niepokojącego. Niemniej, nawet i chłopcy, a szczególnie ci młodsi, powinni od czasu do czasu przynajmniej, zostać skonfrontowani z innym biegunem bajkowej rzeczywistości. I nie chodzi tutaj tylko o zmianę postaci, ale także o inne podejście.
Świnka Peppa kolorowanka, umożliwia dzieciakom przedstawienie postaci zwierzątka w świetle widywanym w kreskówkach. Jednak jeszcze lepsze zastosowanie ma wobec tych, którzy tej bajki nie oglądali, gdyż wówczas, kolorując stronki, muszą posiłkować się wyobraźnią. Nic zaś tak dobrze nie wpływa na wychowanie i rozwój potomstwa, jak pobudzenie go do samodzielnego myślenia.