Dlaczego tak cenimy fabułę?

Fabuła jest w filmach najważniejszym elementem. Oczywiście liczy się także dźwięk, gra aktorska czy też sama sceneria. Bez właściwej historii cała zabawa nie ma jednak większego sensu. Film dłuży się i nudzi. Podobnie przedstawia się sprawa z rozmaitymi grami. Najczęściej gramy w komputerowe odmiany, które cechują się zróżnicowanymi możliwościami. Bez właściwej historii ciężko jednak o sukces. Co ciekawe nie tylko przy cyfrowej odmianie rozrywki…

Fabułę docenia się również w grach planszowych. Powstały setki propozycji takich jak T.I.M.E Stories, stawiających na ciekawą historię. Tego typu zabawa wciąga nas na dłużej. Czujemy się poniekąd związani z tytułem oraz dziejącą akcją. Całość łączy postać narratora, która nadaje rytm właściwej rozgrywce.

Trzeba pamiętać o tym, że gry tego typu wciągają nas, ale również wymagają dłuższego czasu. Całość dzieli się na kilka różnych faz. Ciężko przerwać bieżącą rozgrywkę w losowym momencie. Każdy dąży do poznania finału. Ta wisienka na torcie kusi nas najmocniej, dlatego gry planszowe tak uzależniają.

I nie chodzi tu tylko o pozycje fabularne. Gry znane od lat jak chociażby Talisman mają równie duże grono zwolenników. Poziom trudności przestał być znaczącą przeszkodą. Częściej studiujemy poradniki oraz filmy instruktażowe. Zdajemy sobie sprawę z możliwości, jakie dają nam rozbudowane tytuły.

Chodzi przede wszystkim o długość oraz różnorodność danej partii. Każdy z nas lubi zmiany. Gry planszowe zapewniają z kolei ciekawą rozgrywkę w bliskim gronie.