Co lubią dzisiejsze pięcio- i sześciolatki?

Współcześnie dzieci, a raczej ich rodzice, mają do wyboru mnóstwo zabawek, gadżetów i bajek. Niektóre z nich sprawdzają się i cieszą maluchy na całym świecie przez dłuższy okres. Jeśli dany przedmiot lub zabawa zyskają aprobatę wielu rodziców i ich pociech, można je z powodzeniem zaliczyć do grupy ulubionych zabawek w danych sezonie odpowiedniej kategorii wiekowej. Jak wygląda to w przypadku sześciolatków?

Kreatywne zabawki

Choć istnieje obiegowe przekonanie, że dzieci robią się leniwe i wybierają tzw. gotowe zabawki, wystarczy spojrzeć na rosnącą popularność gadżetów wymagających pracy i kreatywności, by się z nim nie zgodzić. Zabawki takie jak Cutie Stix, czyli zestaw umożliwiający tworzenie własnych ozdób i biżuterii, pokochały dziewczynki na całym świecie. Podobnie jest z innymi zabawkami plastycznymi. Jeśli chcemy mieć pewność, że ucieszymy pięcio- lub sześcioletniego malucha, wystarczy kupić mu zestaw z modeliną. Radość na twarzy będzie wystarczającą odpowiedzią, że trafiliśmy.

 Jakie bajki oglądają pięcio- i sześciolatki?

Wiele bajek zyskuje względy małych telewidzów. Dziś jest to głównie amerykański serial animowany „Bingo i Rolly w akcji” i brytyjski „Strażak Sam”. To bajki szczególnie uwielbiane przez rodziców, są bowiem odpowiednie dla dzieci w różnych wieku, także tych nieco młodszych i starszych. W przeciwieństwie do wielu dostępnych na rynku bajek, są łagodne i na ekranie nie zobaczymy elementów walk czy innego typu agresji. Dzieci bawią się więc dobrze, a rodzice mogą być spokojni o to, że nie oglądają treści nieodpowiednich.